نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

سه شنبه 1390/09/29  ساعت 22 و 09 دقیقه و 24 ثانیه

 
  ریاضی تجربی را چگونه بخوانیم؟

حجم بسیار زیاد و تنوع در درس ریاضی تجربی، عواملی هستند كه بایستی داوطلبین تجربی با برنامهای ویژه و پیوسته، خود را در این درس بسیار مهم برای كنكورسراسری آماده كنند تا به بهترین نتیجه برسند. 

مطالعهی درس ریاضی تجربی را باید بر مبنای سه اصل یادگیری، تمرین و مرور قرار دهیم كه در ذیل به هر یك از این موارد می پردازیم:


  • آخرین ویرایش:سه شنبه 1390/09/29
نظر بدهید()       
یکشنبه 1390/09/27  ساعت 12 و 02 دقیقه و 27 ثانیه

1- جایگاه: 
شیمی د‌ر گروه ریاضی و تجربی یک د‌رس اختصاصی محسوب می‌شود‌ و 3 برابر د‌روس عمومی ضریب د‌ارد‌. اما با‌ توجه به اولویت‌های انتخاب رشته و این‌که رشته‌ی مربوط به آن اولویت د‌ر چه زیر‌گروهی باشد‌، ضریب آن نسبت به د‌یگر د‌روس اختصاصی تغییر خواهد‌ کرد‌.
د‌ر گروه تجربی پس از د‌رس زیست‌شناسی، شیمی د‌ومین د‌رسی است که مورد‌‌توجه د‌اوطلبان واقع می‌شود‌ و زمان مطالعه را به آن اختصاص می‌د‌هند‌. همین امر باعث می‌شود‌ با وجود‌ یکسان‌بود‌ن کتاب د‌رسی و تعد‌اد‌ واحد‌‌های د‌رسی د‌ر گروه ریاضی و تجربی، معمولاً سطح نمرات شیمی د‌انش‌آموزان تجربی از ریاضی بالا‌تر و د‌ر کنکور نیز د‌رصد‌ بالا‌تری را کسب کنند‌.

د‌ر گروه ریاضی جایگاه د‌رس شیمی پس از ریاضی و فیزیک است و ساعات مطالعه‌ی آن کم‌تر از د‌رس‌های ریاضی و فیزیک می‌باشد‌. چون قسمت زیاد‌ی از مطالب د‌رس شیمی حفظی است. برخی از د‌انش‌آموزان رشته‌ی ریاضی اقبال کم‌تری به آن نشان می‌د‌هند‌ و حتی زمان کم‌تری از برخی د‌روس عمومی برای شیمی می‌گذارند‌. د‌ر مقابل د‌انش‌آموزانی که برای د‌رس شیمی وقت مناسبی می‌گذارند‌، نسبت به د‌یگر د‌انش‌آموزان رشته‌ی ریاضی از یک جهش قابل‌توجه د‌ر رتبه و تراز کلی بر‌خورد‌ار می‌شوند‌. با توجه به نزد‌یک‌بود‌ن رقابت میان قسمت عمد‌ه‌ی شرکت‌کنند‌گان د‌ر د‌روس ریاضی و فیزیک، شیمی د‌رس تعیین‌کنند‌ه می‌شود‌ و باعث جهش رتبه‌ی آن‌ها می‌شود‌.


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 1390/09/27
نظر بدهید()       
یکشنبه 1390/09/20  ساعت 18 و 24 دقیقه و 24 ثانیه

  نوجوان كسی است كه نه فقط از نظر جسم و سن از دوران كودكی گذر كرده بلكه از نظر سلیقه، احساس، عقیده، رفتار و حالات هم به سرعت از كودكی فاصله گرفته است.

مهمترین دغدغه نوجوان امروزی حفظ استقلال و خودكفایی است هرچند مهارت چندانی در آن نداشته باشد. پدر و مادر خردمندی چون شما كه فرزند نوجوان خود را برای دنیای امروز آماده می‌كنید، دغدغه‌ای مهم و اساسی دارید و آن استقلال و خودكفایی فرزندتان در امور شخصی است، برای همین شما به حوزه‌های خصوصی فرزندتان احترام می‌گذارید. نوع درس خواندن، نوع ارتباط با دوستان و مسوولان مدرسه، خواب و بیداری، حمام رفتن، غذا خورن، عبادت كردن و مرتب كردن اتاق شخصی و تصمیم‌گیری از حوزه‌های شخصی فرزند شماست كه شما مسوولیت آن را با اعتماد و احترام كامل به او واگذار كرده‌اید و در صورت اشتباه و خطا، مسوولیت جبران و پاسخگویی به عواقب مسوولیت ناپذیری را هم به عهده او گذاشته ‌اید.  • آخرین ویرایش:یکشنبه 1390/09/20
نظر بدهید()       
شنبه 1390/09/19  ساعت 21 و 51 دقیقه و 59 ثانیه

  شما هم سال آینده و بعد از اتمام کنکور همه ی زحمات و تلاشهاتون رو فراموش می کنید. اگر باورتون نمیشه همین الان قلم بردارید و بنویسید و امضا کنید و در جای امن و دور از دست نگه دارید. مطمئن باشید بعد از کنکور، به شک و تردید در مورد نوشته تون میفتید.

قبل از کنکور: من باید هفته ای 50 ساعت درس بخونم ... وای شد 49 ساعت و نیم ... از این درس 6 تا کتاب دیگه دارم که باید تستاشونو بخورم ... کاش میشد از وقت قضای حاجت هم استفاده کنم و تاریخ ادبیاتامو مرور کنم ... روزی 34 دقیقه استراحت و فقط برای نهار و شام وقت میذارم ....... شنیدن صدای تلویزیون = فعل حرام = اعدام و سنگسار

 


  • آخرین ویرایش:شنبه 1390/09/19
جمعه 1390/09/18  ساعت 13 و 27 دقیقه و 44 ثانیه
نوع مطلب: (موفقیت در کنکور ،) توسط: امین نایبی

  آیا تا‌كنون به این موضوع فكر كرده‌اید كه هنگام مطالعه از چه روشی استفاده می‌كنید؟ یك روش مطالعه صحیح و اصولی می‌تواند بسیاری از مشكلات تحصیلی را از بین ببرد. بررسی‌های به عمل آمده گویای آن است افرادی كه در زمینه تحصیل موفق بوده‌اند، روش صحیحی برای مطالعه داشتند. یادگیری (learning) مساله‌ای است كه در سراسر طول زندگی انسان به‌ویژه در دوران دانش‌آموزی و دانشجویی اهمیت زیادی دارد. چرا كه دانش‌آموان و دانشجویان همیشه در معرض امتحان و آزمون قرار دارند و موفقیت در آن آرزوی بزرگشان است. 

شاید به افرادی برخورده باشید كه می‌گویند: همه كتاب‌ها و جزوه‌ها را می‌خوانم، اما موقع امتحان آنها را فراموش می‌كنم، یا من استعداد درس خواندن را ندارم، چون با اینكه همه مطالب را می‌خوانم اما همیشه نمراتم پایین است و یا... بسیاری از اینگونه مشكلات به نداشتن یك روش صحیح برای مطالعه بازمی‌گردد. عده‌ای فقط به حفظ كردن مطالب اكتفا می‌كنند، به‌طوری كه یادگیری معنا و مفاهیم را از نظر دور می‌دارند. این امر موجب فراموش شدن مطالب بعد از مدتی می‌شود، در واقع آنچه اهمیت دارد یادگیری معنا و مفهوم است، چیزی كه نمی‌توانیم و نباید از آن دور باشیم. برای آنكه مطلبی كاملا آموخته شده و با اندوخته‌های پیشین پیوند یابد، باید حتما معنا داشته باشد، در این صورت احتمال یادگیری بیشتر و احتمال فراموشی كمتر خواهد شد. بنابراین قبل از اینكه خود را محكوم كنیم به نداشتن استعداد درس خواندن، كمبود هوش، كمبود علاقه، عدم توانایی و سایر موارد، بهتر است نواقص خود را در مطالعه كردن بیابیم و به اصلاح آنها بپردازیم. در این صورت به لذت درس خواندن پی خواهیم برد. اولین قدم در این راستا آن است با اندكی تفكر عادت‌های نامطلوب خود را در مطالعه یافته و سپس عادت‌های مطلوب را جایگزین آن كنیم. 


  • آخرین ویرایش:جمعه 1390/09/18
نظر بدهید()       
  • تعداد کل صفحات :4  
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
آخرین پست ها
نرم افزار پخش مویرگی

شیشه حمام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات