نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

دوشنبه 1390/08/30  ساعت 21 و 21 دقیقه و 37 ثانیه

 نظریه‌های مختلفی درباره نوشیدنی‌ها و غذاهایی كه تمرکز را بالا می‌برند، وجود دارد: از كافئین قهوه گرفته تا شكر و پروتئین، كه معتقدند تمرکز را افزایش می‌دهد. حتی كار به جایی رسیده كه مكمل‌های غذایی خاصی برای این منظور به بازار آمده تا حافظه و عملكرد مغز را بهبود بخشند اما واقعا در شرایطی كه باید تمام ذهن، بر یك موضوع مهم متمرکز باشد چه كمكی می‌توان به مغز و ذهن رساند؟ آیا واقعا مواد غذایی خاصی باعث تقویت هشیاری و آگاهی می‌شوند و ما می‌توانیم با مصرف آنها و با خیال راحت در امتحان، مصاحبه شغلی یا كنفرانس شركت كنیم؟! 


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 1390/08/30
نظر بدهید()       
یکشنبه 1390/08/29  ساعت 15 و 06 دقیقه و 10 ثانیه

انسان ها با توجه به نوع نگرش خود معانی و تعاریف متفاوتی از موفقیت در زندگی دارند. اما عموما کسب مدارج بالای علمی، اجتماعی و شغلی همراه با احساس آرامش را از عوامل موفقیت می دانند. 

انتخاب رشته تحصیلی و شغل و انتخاب همسر از بزرگترین و سرنوشت ساز ترین انتخاب های انسان به شمار می رود. که هر یک به نوعی در احساس موفقیت انسان نقش دارند. به تعبیری می توان گفت که این انتخاب ها در هم تاثیر گذارند و دروازه ورود به آن هم آزمونی ساده به نام کنکور است. 

ورود به دانشگاه و انتخاب رشته تحصیلی در بعضی از کشور ها از جمله کشور ما به دلیل محدودیت های پذیرش دانشجو از طریق سنجش و اطلاعات علمی دانش آموزان توسط آزمون سراسری انجام می پذیرد. که این آزمون همه ساله پس از تحصیلات سه ساله دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی به صورت کشوری برگزار می شود. که با توجه به ظرفیت های موجود در هر رشته و میزان متقاضیان آن رشته گزینش نهایی صورت می پذیرد. 

با توجه به اینکه آزمون نفس گیر (از جهت تعداد داوطلبان) کنکور در سرنوشت نوجوانان و جوانان این مرز و بوم خواسته و نا خواسته اهمیت ویژه ای یافته است و اکثریت خانواده ها نیز تلاش و هزینه های زیادی را متقبل می شوند که فرزندان خود را در دوی ماراتن ورود به دانشگاه (کنکور) آماده نمایند. 

ما در مجموعه بروشور های مهارت های موفقیت در تحصیل بر آن بوده ایم که با تکیه بر تجارب خود از کنکور غولی نسازیم و اگر دانش آموزان با انگیزه و با اراده، مجموعه این بروشور ها را با دقت مطالعه نمایند و تمرین کنند مطمئن باشند که راه ورود به دانشگاه برای آنان سهل تر و برای خانواده ها کم هزینه تر خواهد بود.

از این رو در این مقاله توصیه های ویژه ای را صرفا برای داوطلبان کنکور خواهیم داشت که امید است با تمرین و به کارگیری آن ها رسیدن به موفقیت را عملا تجربه نمایند. 


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 1390/08/29
نظر بدهید()       
پنجشنبه 1390/08/26  ساعت 07 و 38 دقیقه و 39 ثانیه

داوطلبان گرامی! شما در این مقاله، با مهم‌ترین نكات و تله ‌های آموزشی در مبحث متصل و منصوبان آشنا می‌شوید.
مبحثی كه برای بسیاری از شما عزیزان دشوار به نظر می رسد، در شناخت فعل از نظر تعداد حروف اصلی می‌باشد. اگر فعلی به دو دسته صحیح (بدون حرف علّه در ریشه) و متصل (باحروف علّه در ریشه) تقسیم می‌شود كه ابتدا صحیح‌ ها و نكات آن ‌ها از نظر شما خواهد گذاشت.

1- مضاعف: فعلی كه دو حرف یكسان در ریشه داشته و به هنگام ادغام یك تشدید در انتها بگیرد. مثل: مَدَّ، استمرّ، اهتمّ، یُحِبُّ
نكته‌ی دیگر اگر تشدید در وسط یا ابتدا باشد مضاعف نیست مثل تَعَلَّم، اتّبعَ
نكته‌ی دیگر اینكه مضاعف‌ها به هنگام مجزوم شدن به جای ساكن یك فتحه روی تشدید می‌گیرند مثل: لم یَرُدَّ 

2) ممهوز: هر فعلی كه در ریشه خود همزه (ء) داشته باشد كه معمولاً همزه‌ ها با یك پایه نوشته می‌شوند مثل اَثَرَ = باب تفعیل یُوَثَّرُ     هَدَأ = مضارع یَهدِیُ    سالَ = مضارع یَساَلُ
* پایه‌ها شبیه حرف علّه‌ اند در حالی‌كه همزه محسوب می‌ شوند نه علّه
* امر های ممهوز مجرد یا باب افعال در آن‌ ها تغییر شكل می ‌دهد مثل خُذ، كُل، سَل،
امر ممهوز مجرد باب افعال

3) سالم: هر فعلی كه مضاعف و ممهوز نباشد: اَذهَبَ، یُكَفَّرُ


 • آخرین ویرایش:پنجشنبه 1390/08/26
نظر بدهید()       
سه شنبه 1390/08/24  ساعت 09 و 49 دقیقه و 37 ثانیه
نوع مطلب: (موفقیت در کنکور ،) توسط: امین نایبی

  شاید تاکنون در مورد هوش عقلانی بسیار شنیده باشید و در مورد مزایای آن زیاد گفته باشند، ولی در این یادداشت قصد داریم به هوش هیجانی (EQ) بپردازیم. اصطلاحی که احتمالاً کمتر توضیح داده شده است و از طرفی اثرات آن بر موفقیت افراد شگفت‌‌انگیز است. در واقع این هوش عاطفی است که میتواند هوش عقلانی را به کار گیرد و در جهت مقصودش به پیش ببرد. شاید تاکنون افراد باهوش زیادی را دیده باشید که نه در شغل و کارشان و نه در روابط خانوادگی و تحصیلشان، موفقیتی حاصل نکرده اند و کسانی را هم می شناسید که به رغم اینکه از هوش سرشاری برخوردار نیستند، زندگی موفقی داشتهاند و حتی به سطوح بالای موقعیت های اجتماعی دست یافته اند.
یکی از پدیده هایی که در دهه ی اخیر مورد استقبال زیادی قرار داشته است، پدیدهی هوش هیجانی بوده است و پژوهش های متعددی نشان داده که هوش هیجانی میتواند سبب افزایش میزان موفقیت افراد با زمینههای هوشی متفاوت شود.


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 1390/08/22
نظر بدهید()       
دوشنبه 1390/08/23  ساعت 10 و 30 دقیقه و 48 ثانیه
نوع مطلب: (هدف ،) توسط: امین نایبی

شما در سفری قرار گرفتهاید که برای موفقیت در این سفر، به دو چیز نیاز دارید: آموزش خوب و آمادگی خوب. 

1- هدف باید مشخص باشد.

بدانید که به راستی چه میخواهید. اینگونه مجبور نمیشوید پروانهها را دنبال کنید. اینگونه به اکتشاف طلا میروید. در مسیر هدفگذاری و جریان موفقیت، کلمهی شاخص من «وضوح» و «روشنی» است. بین میزان روشنی و شفافی از آنچه میخواهید و آنچه در عمل به آن است دست پیدا میکنید، رابطهی مستقیمی وجود دارد.

همانطور که قبل از ساختن هواپیما، پیش طرحی از آنچه می خواهید بسازید، باید داشته باشید، داوطلبان موفق زمان لازم را برای رسیدن، زمان شفافی درباره ی خود و آنچه میخواهند صرف میکنند. برای غلبه بر موانع و دستیابی به اهداف والا، داشتن علاقه و اشتیاق ضرورت دارد. هدفها را باید صددرصد شخصی و برای خودتان انتخاب کرده باشید، نه آن هدف هایی که دیگران برای شما انتخاب میکنند و یا هدف هایی که شما برای راضی کردن دیگران انتخاب میکنید. به خاطر داشته باشید، نمیتوانید به هدفی که آن را نمی بینید، برسید. شفاف بودن منجر به واقعیت پیوستن رؤیا هایتان میشود. زمانی که بدانید دقیقاً چه خواستهای دارید، می توانید اغلب اوقات به هدفتان فکر کنید. هر چه بیشتر به هدفهایتان فکر کنید، سریع تر صورت تحقق به خود می گیرند.


 • آخرین ویرایش:یکشنبه 1390/08/22
نظر بدهید()       
 • تعداد کل صفحات :7  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
آخرین پست ها
نرم افزار پخش مویرگی

شیشه حمام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات