نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

شنبه 1390/07/30  ساعت 19 و 53 دقیقه و 55 ثانیه
نوع مطلب: (خانواده و کنکور ،) توسط: امین نایبی

  اگر می ‌خواهید در کنکور موفق باشید، تنها درس‌ خواندن و کلاس کنکور رفتن کافی نیست. شما برای این ‌که موفقیت تضمین شده ‌ای داشته باشید، باید خانواده‌ را با خودتان در راه موفقیت، همراه کنید. اما چگونه؟!
در ادامه،‌ برای همراه و همسو کردن خانواده طی زمان کنکور، مروری بر سه راه‌ کار داریم که می ‌خوانید:
 
1. درباره‌ خواسته‌ ها و مشکلات با هم حرف بزنید. قبل از این ‌که برنامه ‌ریزی را برای این کلاس و آن کلاس رفتن یا مرور جزوه ‌ها شروع کنید، از پدر و مادر‌تان بخواهید تا زمانی را برای گفتگوی جدی درباره‌ کنکور به شما اختصاص دهند. حضور همه‌ اعضای خانواده در این جلسه لازم و الزامی است اما آن چیز ‌هایی که باید در جلسه از سوی شما و خانواده مطرح شود، چیست؟ قبل از جلسه‌، خوب به همه‌ آن چیز ‌هایی که در زمان کنکور نیاز دارید، فکر کنید. از کلاس ‌های کمک ‌آموزشی گرفته تا محل مطالعه، لوازم ‌التحریر، تغییر در رفت و آمد ‌های خانوادگی و ... . در زمان شروع گفتگو، همه‌ این چیز ‌ها را به آن ‌ها اطلاع دهید و از آن ‌ها بخواهید تا نظر‌‌شان را درباره‌ آن ‌‌ها بدهند مثلاً ممکن است شما احتیاج به اتاق اختصاصی داشته باشید اما شرایط آن در خانه فراهم نیست. از آن ‌ها بخواهید تا چاره ‌ای در این‌ باره بیندیشند. آن ‌ها می ‌توانند از یکی از اعضای نزدیک خانواده، اتاقی برای شما فراهم کنند و اگر هیچ ‌کدام از این موارد امکان‌پذیر نبود، شما را در کتابخانه‌ ای در نزدیکی خانه ثبت‌نام کنند. ممکن است شما سال قبل هم کنکور داده باشید اما دلایلی در خانواده وجود داشته که فکر می ‌کنید آن ‌ها باعث عدم قبولی شما بوده‌اند!! طفره نروید و آن ‌ها را با زبانی نرم و مؤدبانه انتقال دهید. مثلاً رفت‌ و آمد ‌های زیاد، صدای بلند تلویزیون، مشاجرات خانوادگی، انتظارات بیش از حد و .... خلاصه هر آن ‌چه که در دل دارید را قبل از این ‌که شروع کنید، با جدیت به خانواده‌ خود مطرح کنید. بیان این‌ مشکلات دو نتیجه‌ بسیار خوب دارد:
1- شما مشکلات خود را مطرح کرده‌اید.
2- آن ‌ها مشکلات شما را شنیده‌ اند و در برابر آن پاسخی دارند.
این گفتگوی ساده اما مهم، می ‌تواند جلوی بسیاری از تنش ‌های پیش رو را بگیرد برای مثال لازم نیست شما هر‌ بار به خانواده‌ درباره‌ صدای تلویزیون یا تلفن و رفت و آمد ‌های خانوادگی گله کنید و البته این در صورتی است که شما با هم به توافق رسیده و آن را ثبت کرده باشید. می ‌پرسید چگونه؟ برگه‌ ‌ای تهیه کنید و قول ‌های خانواده را در رابطه با رعایت نکاتی که گفته ‌اید، روی آن بنویسید و جایی در جلو دید آن ‌ها مثلاً روی یخچال ـ بگذارید.
 
2. واقع‌بین باشید. این اصل را، هم شما کنکور دارید و هم خانواده باید بپذیرند. شاید شما امکان پرداختن هزینه ‌‌های سنگین کلاس خصوصی را نداشته باشید. مشاجره در این زمینه، نه تنها شما را نا‌امید می ‌کند بلکه آن ‌ها را هم خسته می ‌کند. پس به جای جر و بحث، دنبال راه چاره باشید. اما چگونه؟ دوستانی را در اطراف‌تان انتخاب کنید که آن ‌ها هم شرایط شما را دارند. با آن ‌ها یک گروه تشکیل دهید و هزینه‌ هایتان را پایین بیاورید یا از کسانی که کنکور داده ‌اند، کمک بخواهید. جزوه ‌هایشان را قرض بگیرید و یا از آن ‌ها در درس‌ هایی که مشکل دارید، کمک بخواهید. فراموش نکنید خیلی از دروس، کتب کمک آموزشی خوبی را دارند که در بازار موجود است و حتی بعضی کلاس ‌های آمادگی کنکور هم می ‌توانند با هزینه‌ کم‌تر، جزوه ‌های درسی شان را در اختیار شما قرار دهند.
 
3. اضطراب را بیرون کنید. شما ناخود‌آگاه اضطراب دارید و اگر خانواده‌ شما هم اضطراب داشته باشد و آن را زیر فشار این درس‌ ها به شما منتقل کند، ممکن است فرسنگ‌ ها از نتیجه‌ مطلوب دور شوید. چه باید بکنید؟ در این زمینه، چند مورد برای شما که کنکوری هستید و چند مورد دیگر برای خانواده مطرح می ‌کنیم که‌ باید رعایت کنید. وظایف شما برای مهار اضطراب: حتماً ساعتی از روز را به ورزش اختصاص دهید - با افراد منفی‌باف و مضطرب یا صحبت نکنید، یا کمتر صحبت کنید یا مستقیماً به آن ‌ها بگویید که نمی ‌خواهید درباره‌ موارد منفی صحبت کنید - اگر به کمک بیش‌تری نیاز دارید، از خانواده بخواهید شما را پیش یک مشاور برده تا هم با شما و هم خانواده‌ شما صحبت کند - حتماً محل خواب مناسب و به دور از نور داشته باشید تا جسم و روان شما به‌ خوبی استراحت کند - زمانی را به تفریح مورد ‌علاقه‌ تان اختصاص دهید. اما برای این زمان، حتماً برنامه ‌ریزی داشته باشید و سعی کنید تفریح شما موجب به وجود آمدن خستگی در شما نشود. وظایف خانواده برای مهار اضطراب: آن ‌ها را با کسی مقایسه نکنید - منفی بافی نکنید و این جمله را که «اگر در کنکور قبول نشوی...»، کلاً از دایره‌ جملات خود بیرون کنید - از اضطراب‌ های خود‌تان با آن ‌ها صحبت نکنید و سعی کنید ساعاتی را برای شنیدن حرف‌ های آن‌ ها اختصاص دهید - جر و بحث و مشاجرات خانوادگی را به محیطی که آن ‌ها در آن حضور ندارند، منتقل کنید - به آن ‌ها حق بدهید که زمانی برای تفریح داشته باشید - اگر احتیاج به مشاور دارید یا آن ‌ها احتیاج به مشاوری دارند، حتماً تا قبل از کنکور، موجب همراهی این مشاور را فراهم کنید.


 • آخرین ویرایش:شنبه 1390/07/30
نظر بدهید()   
   
سه شنبه 1390/07/26  ساعت 09 و 07 دقیقه و 57 ثانیه

سهراب سپهری شعر جدیدش رو با مزمون دانشگاه که خیلی شبیه دانشگاه شهیدبهشتی هست رو برامون فرستاده؛ چی کار کنیم دیگه معروفیم!!!!!!

اهل دانشگاهم 

روزگارم خوش نیست

ژتونی دارم، خرده پولی، سر سوزن هوشی

دوستانی دارم بهتر از شمر و یزید

دوستانی هم چون من مشروط

و اتاقی که که همین نزدیکی است، پشت آن کوه بلند.

اهل دانشگاهم!

پیشه ام گپ زدن است.

گاه گاهی هم می نویسم تکلیف، می سپارم به شما

تا به یک نمره نا قابل بیست که در آن زندانی است،

دلتان تازه شود - چه خیالی - چه خیالی ...


 • آخرین ویرایش:-
نظر بدهید()       
دوشنبه 1390/07/25  ساعت 09 و 50 دقیقه و 20 ثانیه

برگه كوچكی را تهیه كنید و اینچنین عمل كنید: 

1-
لغت را به گوشه چپ قسمت فوقانی كارت بنویسید با تلفظ درست آن كنارش و نقش‌های مختلف لغت را زیر هم بنویسید.
2- در پشت برگه معنی لغت را بنویسید. همان معنی را كه در متن به آن اشاره شده و بعد همان مثال را زیر لغت بنویسید.
3- كارت را به شكل الفبا منظم كنید.
4- مرتب آنها را مرور كنید.
5- اگر معنی واژه‌ای مشكل به نظر رسید و یا دیر در ذهن جا گرفت آن را با علامتی مشخص كنید و بیشتر بر روی آن لغت تاكید كنید.
6- هر وقت واژه‌ای را یاد می‌گیرید به واژه‌های قبلی هم نگاه كنید.
7- به معانی دیگر آن واژه كه در متن به آن اشاره نشده دقت كنید و سعی كنید در جمله‌ای كوتاه و ساده آن را خود استفاده كنید اگر نتوانستید از منبع موثقی كمك بگیرید.


 • آخرین ویرایش:دوشنبه 1390/07/25
نظر بدهید()       
شنبه 1390/07/23  ساعت 22 و 18 دقیقه و 35 ثانیه

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان ثبت‌نام کنکور سراسری سال 91 و زمان دقیق برگزاری آزمون گفت: ثبت‌نام داوطلبان کنکور سراسری سال 91 از روز 16 آذرماه سال 90 آغاز می‌شود و همچون سال گذشته ثبت‌نام به صورت اینترنتی خواهد بود. 

به گزارش مهر،‏ دکتر محمدحسین سرورالدین افزود: آزمون سراسری سال 91 در روزهای 8، 9 و 10 تیرماه سال 91 برگزار می ‌شود.

وی درباره تغییرات احتمالی درباره وزن سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال 91 گفت: تصمیم‌گیری درباره وزن سوابق تحصیلی کنکور 91، در اختیار کارگروه ماده 4 است که این کارگروه هنوز جلسه جدیدی را تشکیل نداده است.

سرورالدین اظهار داشت: بر اساس تصمیمی که برای کنکور سال 90 اتخاذ شده بود وزن سوابق تحصیلی در کنکور 25 درصد و با تاثیر مثبت بود که هنوز برای سال 91 تغییر خاصی اعلام نشده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: انتظار می‌رود که تغییراتی در این حوزه داشته باشیم اما تا زمان برگزاری جلسه کارگروه ماده 4 کنکور تغییری اعلام نمی‌شود.

وی یادآور شد: هیچ جای نگرانی برای داوطلبان نیست و در صورت اعلام هر نوع تغییری به موقع به اطلاع داوطلبان کنکور سراسری سال 91 می‌رسد.


 • آخرین ویرایش:-
نظر بدهید()   
   
شنبه 1390/07/23  ساعت 10 و 00 دقیقه و 00 ثانیه

  زمانی که تصمیم بر نوشتن مطلبی دربارهی اعتماد به نفس برای شما کنکوریهای عزیز گرفتم، قصد و باورم این بود تا بتوانم مطالبم را مرتب کرده و متنی خوب برای تان بنویسم. هرگاه که پای اعتماد به نفس به میان میاد، ناخودآگاه فکرم به سوی جملاتی از بعضی بچه ها می رود که میگویند: "می دانم که اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارم ولی چه کار می توانم بکنم؟ موضوع بر سر این است که می خواهم موفق باشم ولی نمی دانم کجا دچار اشتباه شده ام؟" 
شاید یکی از تفاوت های کسانی که در کنکور سال های پیش موفق بوده اند با دیگران در داشتن اعتماد به نفس آن ها باشد. در ابتدا با هم چند شرط بگذاریم:

همه چیز میتواند تغییر کند - شروع هر تغییری همین الآن و امروز است، برای تغییر تصمیم بگیر
- تبدیل به آن چیزی خواهید شد که برای رسیدن به آن تمرین کرده اید.

اعتماد به نفس آن است که قبل از اینکه در کاری موفق شوید، نوعی اعتقاد به توانایی خود برای انجام آن کار داشته باشید. اعتماد به نفس در واقع عبارتست از احساس اطمینان نسبت به خود. اعتماد به نفس ماده ی بسیار ضروری برای موفقیت در هر زمینه ای از زندگی (مثل قبولی در دانشگاه و ...) است. بدون اعتماد به نفس، از خطر کردن می ترسید و شجاعت برای کشف افقهای بالاتر را ندارید، در حالی که انجام اعمال ما در این جهان است. شخصی با منش و نگرش مناسب، آمادگی پذیرفتن شکستهای بزرگ در مقابل حفظ ارزشهایش را دارد. انیشتن میگوید: تعریف حماقت آن است که شما مرتباً یک کار را تکرار کنید و انتظار نتیجه ی متفاوتی را داشته باشید. دلیل شکست آدمها این نیست که مشکلی برای آن ها وجود دارد بلکه شکست و ناکامی بخشی از فرآیند موفقیت است. داشتن اعتماد به نفس شما را برای مقابله با چالشها ایمن خواهد کرد و در تصمیمگیری آگاهانه کمک می کند. اگر شما به افراد موفق توجه کنید، خواهید دید که همهی آن ها در یک چیز مشترک هستند و آن اعتماد به نفس است.

برخی از افراد با آن به دنیا میآیند، اما برای بسیاری از افراد این یک مهارت آموخته شده است. بزرگی می گوید: با خود این طور کنار نیایید که توانایی شما همین مقداری است که به دست می آورید. برای رسیدن به سطحی از آسودگی و راحتی در خودتان و توان مقابله با فراز و نشیبهای مسیر کنکور، نیاز به کسب اعتماد به نفس دارید. 


 • آخرین ویرایش:جمعه 1390/07/22
نظر بدهید()       
 • تعداد کل صفحات :5  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
آخرین پست ها
نرم افزار پخش مویرگی

شیشه حمام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات