تبلیغات
سایت سنجش - جزئیات کنکور 91
یکشنبه 1391/02/31  ساعت 21 و 56 دقیقه و 53 ثانیه
نوع مطلب: (اخبار دسته اول کنکوری ،) توسط: محمد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور آخرین تغییرات و جزییات كنكور 91 را اعلام كرد.

به گزارش ایسنا، حسین توكلی، با اشاره به برگزاری كنكور سراسری 91 برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم، نیمه حضوری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پیام نور، غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه‌های ویژه فرهنگیان از 8 تیرماه، گفت: برای شركت در این آزمون یك میلیون و 66 هزار و 141 نفر ثبت‌نام كرده‌اند.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از یك میلیون داوطلب در كنكور 91، گفت: از این تعداد 639 هزار و 982 داوطلب زن و 426 هزار و 159 داوطلب مرد ثبت نام كرده‌اند.

كاهش تعداد داوطلبان كنكور 91

توكلی با اشاره به مقایسه تعداد داوطلبان كنكور 91 نسبت به سال گذشته و سال 89 ، اظهار كرد: تعداد داوطلبان كنكور امسال نسبت به سال گذشته 66 هزار و 839 نفر و در مقایسه با سال 89 حدود 220 هزار و 672 نفر كاهش داشته است.

علوم تجربی دارای بیشترین داوطلب

توكلی در خصوص تعداد داوطلبان كنكور 91 به تفكیك گروه‌های آزمایشی مختلف، گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی 260 هزار و 55 نفر، گروه آزمایشی علوم تجربی 449 هزار و 955 داوطلب، گروه آزمایشی علوم انسانی 325 هزار و 335 داوطلب، گروه آزمایشی هنر 17 هزار و 858 داوطلب و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی 13 هزار و 138 داوطلب ثبت نام كرده‌اند.

وی با بیان اینكه هر یك از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجی می‌تواند علاقمندی خود را برای شركت در گروه آزمایشی هنر اعلام كند تصریح كرد: بر این اساس 28 هزار و 922 داوطلب علاقمندی خود را برای شركت در گروه هنر علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود اعلام كرده‌اند. بر این اساس برای 46 هزار و 760 داوطلب گروه آزمایشی هنر كارت ورود به جلسه صادر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به امكان شركت داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، تجربی، انسانی و هنر در گروه زبان‌های خارجی، گفت: حدود 97 هزار و 230 داوطلب علاقمندی خود را برای شركت در آزمون گروه زبان علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود اعلام كردند. بنابراین با توجه به تعداد داوطلبان واقعی آزمون زبان، برای 110 هزار و 368 داوطلب كارت ورود به جلسه صادر می‌شود.

صدور یك میلیون و 192 هزار و 293 كارت كنكور

وی با بیان اینكه برای هر گروه آزمایشی مختلف كارت ورود به جلسه جداگانه صادر می‌شود، خاطر نشان كرد: بر این ا ساس برای یك میلیون و 192 هزار و 293 داوطلب كارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.

توزیع كارت كنكوری ها از 4 تیر

توكلی با اشاره به آغاز توزیع اینترنتی كارت ورود به جلسه كنكور 91 از روز یكشنبه 4 تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org گفت: داوطلبان می‌توانند تا هفتم تیرماه نسب به دریافت كارت ورود به جلسه خود اقدام كنند بنابراین داوطلبانی كه در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام كرده‌اند باید پرینت هر گروه را به طور جداگانه دریافت كنند.

جزییات برگزاری كنكور 91

مشاور سازمان سنجش با تاكید بر اینكه برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه همانند سال گذشته در یك مرحله آزمون برگزار می‌شود، خاطر نشان كرد: داوطلبان باید در یك جلسه به كلیه سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوطه پاسخ دهند.

طراحی سوالات از كتب دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید

وی با تاكید بر برگزاری كنكور 91 به صورت تستی و چهار گزینه‌ای گفت: سوالات این آزمون از كتب اعلام شده دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی نظام جدید سالی واحدی طراحی می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش با تاكید بر اینكه از بخش، قسمت، مبحث و موضوعی كه بر اساس اعلام منابع حذف شده است سوالی طراحی نخواهد شد، تصریح كرد: سوالات آزمون كنكور امسال همانند سال گذشته به صورت مفهومی است البته مفهومی بودن سوالات به منزله دشوار بودن آنان نیست. مفهومی بودن سوالات كنكور نشانگر این است كسانی كه كتب درسی را به خوبی مطالعه كرده باشند می‌توانند به سوالات مختلف پاسخ دهند.

زمان برگزاری كنكور گروه‌های آزمایشی پنجگانه

وی با اشاره به برگزاری آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح روز پنج شنبه 8 تیرماه، گفت: گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر روز پنجشنبه هشتم تیرماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح روز جمعه 9 تیرماه، آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعد از ظهر روز جمعه 9 تیرماه و گروه آزمایشی علوم انسانی در روز صبح شنبه 10 تیرماه در سراسر كشور به صورت متمركز برگزار می‌شود.

مدت زمان پاسخگویی به سوالات آزمون گروه‌های آزمایشی مختلف

توكلی با اشاره به نحوه سوالات آزمون گروه‌های آزمایشی مختلف و مدت پاسخگویی گفت: سوالات آزمون عمومی هر یك از گروه‌های آزمایشی پنج گانه در دفترچه شماره یك منتشر شده است.

وی با بیان اینكه 100 سوال عمومی طراحی شده است، اظهار كرد: بر این اساس داوطلبان باید به 25 سوال زبان و ادبیات فارسی، 25 سوال عربی، 25 سوال فرهنگ و معارف اسلامی، 25 سوال زبان در مدت 75 دقیقه پاسخ دهند. همچنین داوطلبانی كه به معارف غیر اسلام و یا زبان غیر انگلیسی پاسخ می‌دهند باید بر این اساس به سوالات اقلیت‌های مذهبی مربوطه چون مسیحی، كلیمی، زرتشتی و زبان‌های خارجه غیر از انگلیسی چون فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و یا روسی پاسخ دهند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پاسخگویی به 105 سوال اختصاصی برای گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در 175 دقیقه، گفت: همچنین داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی (به جز دارندگان دیپلم‌های بهیاری و یا شاغلین دیپلمه بهیاری كه دارای دو دفترچه اختصاصی هستند) به یك دفترچه اختصاصی شامل 170 سوال در 170 دقیقه پاسخ دهند. البته دارندگان دیپلمه بهیاری و یا شاغلین دیپلمه بهیاری باید علاوه بر دفترچه شماره 2 به دفترچه شماره 3 در 30 دقیقه به 50 سوال تخصصی بهیاری پاسخ دهند.

توكلی با اشاره به مدت زمان پاسخگویی داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی (به جز دارندگان گواهینامه پیش دانشگاهی علوم معارف اسلامی)، اظهار كرد: داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید به 180 سوال اختصاصی در 165 دقیقه پاسخ دهند. همچنین داوطلبان دارندگان گواهینامه پیش دانشگاهی علوم معارف اسلامی باید به 20 سوال تخصصی اصول عقاید و فقه در مدت 20 دقیقه علاوه بر دفترچه شماره 2 پاسخ دهند.

توكلی با بیان اینكه برای داوطلبان گروه آزمایشی هنر 160 سوال اختصاصی طراحی شده است، اظهار كرد: این دسته از داوطلبان باید در 165 دقیقه به سوالات دفترچه شماره 2 پاسخ دهند.

وی با اشاره به طراحی 70 سوال اختصاصی زبان انگلیسی برای داوطلبان آزمون زبان انگلیسی گفت: داوطلبانی كه در آزمون اختصاصی زبان‌های آلمانی، فرانسه شركت كرده‌اند باید به 70 سوال اختصاصی زبان مربوطه در 105 دقیقه پاسخ دهند. داوطلبانی كه زبان خارجی خود را ایتالیایی و یا روسی انتخاب كرده‌اند نیاز به پاسخگویی به سوالات اختصاصی ندارند.

تنوع دفترچه سوالات كنكور

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینكه برای هر یك از داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج گانه یك پاسخ نامه در نظر گرفته شده است، اظهار كرد: كلیه سوالات آزمون عمومی و اختصاصی در هر یك از گروه‌ها به صورت شخصی سازی طراحی شده است بنابراین شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی داوطلب بر روی آن درج شده است.

وی از تنوع سوالات كنكور 91 خبر داد و افزود: سوالات آزمون گروه‌های مختلف دارای چهار تنوع A,B,C,D است.

اعلام نتایج اولیه كنكور از نیمه مرداد/ آغاز انتخاب رشته مجازین از 17 مرداد

توكلی با بیان اینكه پس از قرائت پاسخنامه‌ها در قرنطینه و محاسبه نمرات خام و تراز شده هر داوطلب نتایج آنان به صورت كارنامه از 15 مردادماه اعلام می‌شود، اظهار كرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته میتوانند از 17 تا 23 مردادماه نسبت به انجام انتخاب رشته به ترتیب تقدم علاقه اقدام كنند.

اعلام نتایج نهایی در نیمه شهریور

مشاور سازمان سنجش در خاتمه از اعلام نتایج نهایی كنكور از 15 تا 17 شهریور ماه در طریق سایت سازمان سنجش خبر داد و افزود: همچنین فهرست اسامی معرفی شدگان رشته‌های نیمه متمركز در نیمه اول مهرماه به منظور شركت داوطلبان در مرحله دوم تا چند برابر ظرفیت اعلام می‌شود.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نرم افزار پخش مویرگی


ویزا استرالیا

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
شیشه حمام