نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

دوشنبه 1390/12/1  ساعت 10 و 04 دقیقه و 09 ثانیه

 رتبه 211 کنکور ریاضی و مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف قیول شده

برخی از داوطلبان، بعد از امتحانات ترم اول و در بهمن ماه، دچار ناامیدی و خستگی می شوند. چه توصیهای به آنها دارید؟ 

امتحانات ترم (اول و دوم) تنها برای ارزیابی و تثبیت آموختهها هستند؛ بنابراین نباید در روند مطالعهی دانشآموزان، تغییری ایجاد شود و دانشآموزان باید بعد از امتحانات نیز با همان روند مطالعه کنند. برای مثال بیماری را در نظر بگیرید که تحت نظر پزشک معالج در دورهی درمان به سر میبرد. این بیمار باید در بازههای زمانی مختلف به پزشک مراجعه کند تا از نحوهی پیشرفت درمان مطلع شود. در این مورد دو حالت پیش میآید: یا درمان در حال پیشرفت بوده است یا خیر. اگر درمان پیشرفت نکرده باشد، بایستی طبق نظر پزشک، نحوهی درمان را تغییر یا بهبود داد و اگر درمان پیشرفت کرده باشد، باید همان روند قبلی را ادامه داد. امتحانات ترم نیز تعیین کنندهی پیشرفت برنامهی درسی هستند. کسانی که خوب امتحان ندادهاند، باید بدانند که فرصت برای جبران زیاد است و میتوانند با تغییراتی در کمیت و کیفیت مطالعهشان، نقصهای احتمالی را جبران کنند و کسانی که خوب امتحان دادهاند، باید با همان روند (البته با بهبود روش قبلی) به مطالعهی خود ادامه دهند. در دوران کنکور، فرصت برای جبران از دست رفتهها زیاد است، تنها چیزی که فرصتی برای آن نیست، ناامیدی وخستگی است. 

 

 شما به طور متوسط در ماه بهمن و اسفند چه میزان در هفته درس می‌خواندید؟ چه میزان تست میزدید؟

به طور متوسط، 50 ساعت در هفته درس میخواندم و به طور میانگین، 1400 تست میزدم. البته تعداد تست در هر هفته به نوع درس و برنامهی هفتگی بستگی دارد.

 

 آیا درسهایتان را خلاصــهنویسی میکردید؟ آیا به داوطلبان این کار را توصیه میکنید؟

برای درسهای اختصاصی و دین و زندگی، خلاصهنویسی میکردم. خلاصهنویسی درسهای اختصاصی را در همین دوران امتحانات ترم اول انجام میدادم. کسانی که هنوز موفق به این کار نشدهاند، این فرصت را از دست ندهند، چرا که معتقدم بهترین مرجع برای مرور و جمعبندی در اردیبهشت و خرداد، خلاصهی دروس هستند.

 

  آیا ورزش کردن در دوران کنکور مفید است؟ توضیح دهید؟

کلاً ورزش کردن (به خصوص نرمش صبحگاهی)، موجب تأمین اکسیژن موردنیاز و بهبود عملکرد مغز و در نتیجه کاهش استرس میشود. ورزش در انتهای شب نیز برای بهتر خوابیدن مفید است.

 

 بهترین روش استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی چیست؟ 


دانش
آموزان ابتدا باید در کلاس درس مدرسه حضور یابند، سپس کتاب درسی و جزوهی استاد را مطالعه کنند و پس از آن با مطالعهی کتابهای کمک آموزشی (چه درس، چه تست)، به تکمیل آموختههای خود بپردازند. اما اولویت با مهمترین منبع کنکور یعنی کتابهای درسی است.

 

 درس‌خواندن کنکوری با درسخواندن عادی چه تفاوتی دارد؟


درس خواندن کنکوری، دقیق
تر است. همچنین درس خواندن برای کنکور شامل تست زدن نیز می شود؛ بنابراین برای موفقیت در کنکور باید سرعت درک و تجزیه و تحلیل و یادآوری مطالب افزایش یابد.

 

 به نظر شما در مطالعه‌ی دروس، کیفیت مهمتر است یا کمیت؟ چرا؟

هم کیفیت و هم کمیت مهم هستند. کسی که به کمیت توجه میکند و به کیفیت توجه نمیکند، با کسی که به کیفیت توجه میکند و به کمیت توجه نمیکند، فرقی ندارد و هیچ کدام از کار خود راضی نیستند. باید به کیفیت و کمیت، به صورت متعادل و متناسب توجه کرد.

 

 انگیزهی اصلی شما در دوران کنکور چه بود؟ چگونه میتوان در خود انگیزه ایجاد کرد؟

من کنکور و ورود به دانشگاه را وسیلهای برای رسیدن به اهداف خود میدیدم و سعی کردم به نحو احسن از آن استفاده کنم. بنابراین کنکور به خودی خود، هدف نهایی نیست، بلکه وسیلهای است برای رسیدن به اهداف بالاتر. دانشآموزان باید با تعیین اهداف خود در زندگی و طبقهبندی آنها (از اهداف کوچک به بزرگ) به وسیلهی کنکور، در جهت تحقق اهداف خود تلاش کنند.

 

 میزان خواب شما در سال کنکور چقدر در شبانه روز بود؟ چه میزان خوابیدن را کافی میدانید؟

به طور میانگین، هفت ساعت در شبانهروز. میزان خواب موردنیاز برای افراد مختلف، متفاوت است، اما معمولاً خواب 6 تا 8 ساعت کافی است.

 

به نقل از گزینه 2


  • آخرین ویرایش:-
نظر بدهید()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
نرم افزار پخش مویرگی

شیشه حمام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات