نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

شنبه 1390/11/29  ساعت 10 و 16 دقیقه و 23 ثانیه

260 امین رتبه کنکور پزشکی شده. الان هم پزشکی شهید بهشتی می خونه. گفتگویی باهاش داشتیم، حتما بخونید.

 برخی از داوطلبان، بعد از امتحانات ترم اول و در بهمن ماه، دچار ناامیدی و خستگی میشوند. چه توصیهای به آنها دارید؟

ناامیدی و خستگی در این زمان امری طبیعی است. به نظر من، در این زمان، بهترین کار برای گرفتن انرژی مجدد برای درسخواندن، یک استراحت یکی دو روزه بدون هیچگونه فکری دربارهی عقبماندگیهای کنکور است. پیشنهاد میکنم در این چند روز برای روزهای مانده تا کنکور، برنامهریزی کنند و به این فکر کنند که تا کنکور تنها یک گام باقی مانده و این گام، مهمترین و پرفایدهترین گام است چون مطالب خوانده شده در این چند ماه بسیار بهتر در ذهن باقی میماند. این روزهای باقیمانده بسیار زودگذرند. چه خوب است که طوری بگذرند که افسوس این زمان طلایی را نخورید

 

 شما به طور متوسط، در ماه بهمن و اسفند، چه میزان در هفته درس میخواندید؟ 

سعی میکردم از این زمان خوب استفاده کنم. مخصوصاً روزهای نزدیک عید که بیشتر بچهها درس خواندن را کنار میگذاشتند. طبیعتاً در این روزها باید میزان تست زدن را افزایش داد، به خصوص در زیست که در طول سال شاید کمتر به تستهای آن توجه شود.

 

 آیا درسهایتان را خلاصهنویسی میکردید؟ آیا به داوطلبان این کار را توصیه میکنید؟

در همهی درسها این کار را انجام نمیدادم. خلاصهنویسی در درسهایی مورد استفاده است که در آنها مطالبی برای فهماندن درس به دانشآموز آورده شده است و دانشآموز بعد از خواندن درس و فهمیدن آن، دیگر نیازی به آنها ندارد. فقط برخی از مطالب از یاد رفتنی و کلیدی آن مورد نیاز است که اهمیت خلاصهنویسی در این دروس بسیار زیاد است.

 

 آیا ورزش کردن در دوران کنکور مفید است؟ توضیح دهید؟ 

ورزش کردن در دوران کنکور مهم است و اگر زمانی به آن اختصاص داده شود، فردای روز بعد از ورزش، شادابی و انرژی مضاعفی برای آموختن ندانستهها به کنکوریها میدهد. ورزش برای انگیزهسازی کاری مفید به نظر میرسد؛ اما افراط در ورزش باعث خستگیهای بدنی و کند شدن سرعت مطالعه میشود.

 

 بهترین روش استفاده از کتابهای کمک آموزشی چیست؟

استفاده از کتابهای درسی بدون کتب کمک آموزشی و استفاده از کتب کمک آموزشی بدون کتابهای درسی هیچ کدام پیشنهاد نمیشوند و نسبت استفاده از این دو در دروس و در دانشآموزان مختلف، متغیر است. در ضمن، مطالعهی عمیق کتب درسی و تلاش برای پیدا کردن نکات ناب ودست نخوردهی آن،کار بسیار مهمتری است.

 

 درسخواندن کنکوری با درسخواندن عادی چه تفاوتی دارد؟ 

هم کیفیت و هم کمیت مطالعه باید افزایش داده شود. کلید واژهها در درسخواندن کنکوری اهمیت زیادی پیدا میکنند. آهستگی و پیوستگی در مطالعه در ماههای کنکور با چشمپوشی از روزی به نام روز استراحت در ماه، بسیار حائز اهمیت است؛ به طوری که من عامل اصلی موفقیت خود را همین میدانم.

 

 به نظر شما در مطالعهی دروس، کیفیت مهمتر است یا کمیت؟ چرا؟

 بستگی به درس و حتی سر فصل هر درس دارد. در بعضی مباحث، کیفیت بالای مطالعه میتواند جای کمیت پایین آن را بگیرد و در بعضی دیگر، کمیت بالا، کیفیت پایین را جبران میکند. در بعضی درسها مثل زیست، این نسبت مساوی است.

 

 انگیزهی اصلی شما در دوران کنکور چه بود؟ چگونه میتوان در خود انگیزه ایجاد کرد؟

انگیزهی اصلی من قبولی در رشتهی موردعلاقه و در شهر موردنظرم بود و چون خودم را در این جایگاه میدیدم، برای رسیدن به آن تلاش میکردم. اگر خودمان را در جایگاهی که میخواهیم باشیم، باور کنیم و آن را کاری دست نیافتنی نپنداریم، با توکل بر خدا و مدد از امام زمان به آن خواهیم رسید. فقط باید باور کنیم.

 

 میزان خواب شما در سال کنکور، چقدر در شبانهروز بود؟ چه میزان خوابیدن را کافی میدانید؟ 

طبق گفتهی مشاوران، 8-6 ساعت خواب، مفید و کافی است و من هم در دوران کنکور، میانگین هفت ساعت میخوابیدم و به نظر میرسد، مدت زمان کافی باشد.

 

 مهمترین عامل استرسزا برای شما در طی دوران درسخواندن، چه چیزی بود؟ شما چگونه بر آن غلبه کردید؟

خدا را شکر، استرسی که من در دوران کنکور داشتم، استرس مخرب و بازدارنده نبود بلکه مفید و محرک بود. به این فکر نمیکردم که اگر موفق نشوم، چه می شود. تلاش میکردم، بعدها افسوس درس نخواندن در این مدت طلایی را نکشم. ایمان داشتم که هر چه پیش آید، خیری در آن هست و خوشایند خواهد بود حتی اگر من آن را بد پندارم.

 

به نقل از گزینه 2


  • آخرین ویرایش:-
نظر بدهید()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
نرم افزار پخش مویرگی

شیشه حمام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات